Aktualnie jest 474 przepisów w 29 kategoriach!  

Rss | Kuchnia Polska
Temperatury Kuchenki Gazowej

Spotkałem się już z innymi kuchcikami którzy swoje wspaniałe przepisy niweczyli źle ustawiając temperaturę kuchek gazowych w (°C) lub Fahrenheit (°F). Masz kuchenkę gazową ze skalą 1-9 ? Poniższa tabela pomoże Ci ogarnąć w skrócie problem niektórych kuchcików ( można sobie wydrukować ).

°Celsjusza°FarenheitaSkala KuchenkiOpis
140°C275°F1Piekarnik chłodny
150°C300°F2Lekko ciepły
160°C325°F3Ciepły
180°C350°F4Umiarkowany
190°C375°F5Gorący
200°C400°F6Wystarczająco gorący
220°C425°F7Piecznie
230°C450°F8Bardzo gorący
240°C475°F9Uff !

Wydrukuj tylko tabelęPrinter friendly

Powyższe ustawienia są tylko przybliżone. Indywidualne ustawinia temperatury różnych kuchenek mogą się nieznacznie różnić. Regulatory gazu Waszych piecyków mogą działać różnie, więc nie można zagwarantować, że temperatura będzie dokładnie taka sama jak w tabeli. Nie powinno być problemu w nowych kuchenek gazowych, ale starsze mogą być mniej dokładne ( np. w mojej starej kuchence wiem, że 4 to około 200°C ).

 

Co Ty na to !?

 

Ostatnio dodane:

Czekolada z orzechami i żurawiną Muffiny świąteczne Sernik pomarańczowo-waniliowy Korzenna bajka Pyszność z pomarańczą Czekoladowy duet Zupa serowo-czosnkowa z grzanką Zapiekane pod serem kopytka z mięsem w sosie pomidorowym Modżajto Lubelskie Neonowy Drink Lekka tarta z jabłkami

Popularne przepisy:

Karkówka w miodzie !!!! Od Ynkli Ślimaki winniczki Ajvar - Ajwar - Aijvar Wędzona kiełbasa z sarny Tymianek Ketchup Chleb Kapitański Amiro Placuszki Amiro Proste Dieta Niełączenia doktora Haya Krewetki w sosie serowym Amiro

Porada

"Podczas gotowania galarety z ryby można na samym końcu wlać surowe białko z jaja. Należy wtedy szybko 'ubić jajko' trzepaczką a następnie przedzecić wszystko przez bawełniany ręcznik. Galareta będzie klarowna!!"
... więcej porad